Истрага против бившег француској премијера и бивших министара због короне

makron

Емануел Макрон (Фото: TANJUG/AP PHOTO/BOB EDME)

Неколико сати пошто је сада већ бивши француски премијер Едуар Филип поднео оставку, суд у Француској покренуо је истрагу о томе како је влада поступала у ситуацији пандемије корона вируса.

Заједно са Филипом, под истрагом су Ањес Бизин која је поднела оставку као министарка здравља у фебруару и њен наследник Оливије Веран, рекао је јавни тужилац Франсоа Молен, преноси Танјуг. Француска влада суочавала се са критикама због недостатка медицинске опреме током пандемије.

У Француској је од почетка епидемије заражено 202.673 особа а преминуло је скоро 29.875 људи.

Који је руски регион на референдуму рекао Путину ЊЕТ прочитајте ОВДЕ