Србија поражена од Хрватске у драматичном финишу!

0

Женска рукометна репрезентација Србије је поражена у од Хрватске у трећој утакмици Европског првенства резултатом 25:24 и за пролаз даље је неопходно да селекција Мађарске победи екипу Холандије.

Србија је имала прилику да дође до изједначења и једног бода који би је одвео у другу фазу такмичења, али су се српске рукометашице спетљале у последњем нападу и пропустиле прилику да поравнају резултат.

Због тога, мораће да чекају исход утакмице између Мађарске и Холандије, друге две екипе из групе.

Српска екипа је повела преко Јоване Стојиљковић, али је потом Хрватска преузела контролу и стигла до предности.

Ипак, Србија је серијом од пет голова стигла до вођства од 13:9, међутим до полувремена су ривалке стигле до изједначења 14:14 на полувремену.

Уследила је резултатска клацкалица, низала су се изједначења, али је деловала да је хрватска екипа у бољем ритму.

То се и доказало пошто Србија чак 13 минута није успела да постигне погодак, што је Хрватској омогућило да у неколико наврата стекне и по два гола предности.

У финалном минуту је селектор Љубомир Обрадовић тражио од својих изабраница да не изгубе лопту и упуте шут на гол, при резултату 25:24 за Хрватску, али се догодило све супротно.

Кристина Лишчевић је преузела одговорност, покушала потом да организује акцију, али је изгубила посед после чега није било више времена за поправни.

Најефикаснија у српском тиму била је Катарина Крпеж-Слежак са пет голова, Јелена Лавко и Јована Стојиљковић су постигле по четири, а Лишчевић, Слађана Поп-Лазић и Јелена Трифуновић по три.

На другој страни је боља од осталих била Дора Крсник са шест погодака.

Наше даме у првом сусрету изненадиле су актуелног шампиона света, репрезентацију Холандије, међутим дан касније претрпеле су тежак пораз од Мађарске.

Помозите Васељенску

Донирајте 5 €Донирајте 10 €Донирајте 20 €Донирајте 30 €Донирајте 40 €Донирајте 100 €Донирајте колико желите
Помозите рад Васељенске донацијом. Хвала!

Спутњик

Постави одговор

молимо унесите свој коментар!
овде унесите своје име

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.