Армија ЛНР ушла у Попаснују

лнр 2

(фото: Русвесна.су)

Снаге Армије ЛНР ушле су у град Попаснаја и започеле радове на деминирању. Ово је ујутро 8. марта саопштио шеф Републике Леонид Пасечник.

„Јуче увече вођене су битке за Попасну и још увек је била непоражена „песница“ из три града: Северодоњецка, Лисичанска и Рубижноје.

Од јутрос се већ стижу извештаји да су јединице Народне милиције ушле у Попаснују и да се организује рад на деминирању“, рекао је Пасечник.

Подсетимо, од почетка активне фазе операције ослобађања Републике од украјинских освајача, под контролу Армије ЛНР прешла су 54 насеља. У офанзивним дејствима од 5. до 8. марта јединице Народне милиције ослободиле су 8 насеља.

Васељенска

Бонус видео