Рогозин НАТО-у: Не заборавите, Русија вас посматра из свемира

рогозин

рогозин

Генерални директор Роскосмоса Дмитриј Рогозин оценио је поводом четвртог априла, дана када је формиран НАТО, да Алијанса представља главну претњу свету и позвао њене чланице да запамте да их Русија посматра из свемира.

„Волео бих да се моји стари познаници са посла у Бриселу, посебно генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг, на рођендан НАТО-а задиве својој канцеларији користећи сателитски снимак са летелице Роскосмоса. Момци, посматрамо вас. Имајте то на уму” написао је Рогозин на Телеграму, преноси Танјуг.

Он је уз објаву поделио и сателитски снимак седишта Алијансе у Бриселу, који је направио руски сателит Ресурс-П, наводи РИА Новости.

Рогозин је подсетио да су четвртог априла 1949. године представници 12 земаља – Белгије, Велике Британије, Данске, Исланда, Италије, Канаде, Луксембурга, Холандије, Норвешке, Португалије, САД и Француске, потписали Северноатлантски уговор.

„Тако је рођен НАТО – главна претња целом свету који је преживео Други светски рат”, навео је Рогозин.

Политика

Бонус видео