Камерон Мантер: Пред Србијом одлука о томе на којој страни светске реалности ће се наћи у контексту руске инвазије на Украјину

kameron-manter-237425-725x408

(фото:НСПМ)

 Некадашњи амбасадор Сједињених Америчких Држава у Београду Камерон Мантер изјавио је да је пред Србијом одлука о томе на којој страни светске реалности ће се наћи у контексту руске инвазије на Украјину.

Мантер, пензионисани амерички дипломата који је у Београду био амбасадор од 2007. до 2009, указао је у интервјуу за Глас Америке да би одступање од западних вредности Србију и њене грађане, како је навео, могло отерати у заборав.

„Моја бојазан, као пријатеља Србије и њеног народа за који сматрам да припада Европској унији, је да ће је то учинити неважном. То би била штета јер Србија има јако много да понуди Западу. Али, једно је говорити да желите да припадате Западу, а да са друге стране, говорите о наводном нарушавању свог самопоштовања“, рекао је Мантер.

Он је рекао да је потребно да грађани и руководство Србије треба да направе избор какву државу желе: ауторитарну – која се обрачунава са медијима, без опозиције и суштински сагласном са безраложним и неоправданим нападом Русије на Украјину, или да живе европски живот.

„Ако не успеју, мислим да их нико неће казнити. Једноставно ће бити заборављени“, рекао је Мантер.

Бета

Бонус видео