Министарство одбране саопштило је да Оружане снаге Русије завршавају ослобађање Свјатогорска у ДНР

(фото:РТ)
Руско војно особље завршило ослобађање града Свјатогорска у Доњецкој Народној Републици. Ово је саопштено у Министарству одбране Русије.
„Руске оружане снаге завршавају ослобађање града Свјатогорска Доњецке Народне Републике и околне територије“, наводи се у поруци.
Такође, Министарство одбране је саопштило да су украјински националисти, покушавајући да спрече повлачење Оружаних снага Украјине, дигли у ваздух мост преко реке Северни Донец и поставили баражни одред у рејону насеља Богородично.
Раније је штаб територијалне одбране ДНР најавио успостављање контроле над 229 насеља у републици , укључујући Зелени Гај и Петровски.
Васељенска
Бонус видео
