Ердоган најавио операцију у Сирији коју ће међународна заједница „разумети“

Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган (Фото: tccb.gov.tr)
Турска ће извести војну операцију на северу Сирије коју ће међународна заједница „разумети“, рекао је турски председник Реџеп Тајип Ердоган у говору у Мадриду.
„Нећемо извршити операцију коју међународна заједница не разуме. Операцију ћемо извести „на језику“ који међународна заједница разуме. Турска има значајно искуство по овом питању. Не брините“, цитира га РИА Новости .
Ердоган је 1. јуна најавио да ће турска војска извести нову прекограничну операцију у сиријским регионима Манбиџ и Талл Рифат, која ће бити усмерена против припадника Радничке партије Курдистана и Снага народне самоодбране, које је Анкара препознати као терористи.
Према писању листа Сабах, турска војска и милитанти такозване Слободне сиријске армије завршили су обуку и чекају наређење за почетак нове војне операције на северу Сирије.
Заузврат, сиријски председник Башар ел Асад је у интервјуу за РТ Арабиц рекао да су војска и сиријски народ спремни, ако буде потребно, да се супротставе турским трупама на својој територији.
Васељенска
Бонус видео
