Конзуларно одељење Русије у Црној Гори обуставило рад

фото: © Министерство иностранных дел Российской Федерации
Конзуларно одељење Амбасаде Русије у Црној Гори најавило је обуставу рада због непријатељског поступања црногорских власти.
Ово се наводи у саопштењу амбасаде.
У саопштењу се наводи да је од 30. септембра 2022. године обустављен рад конзуларног одељења амбасаде на неодређено време.
Русима је саветовано да се у вези конзуларних услуга обрате руским амбасадама у суседним државама.
Раније је Министарство спољних послова Црне Горе најавило протјеривање шесторице службеника руске амбасаде „због активности које су супротне Бечкој конвенцији о дипломатским односима“.
Министарство спољних послова Русије саопштило је да ће Русија предузети узвратне мере за протеривање шест дипломата из руске амбасаде из Црне Горе.
Васељенска
Бонус видео
