Бела кућа оптужује ОПЕК+ за солидарност са Русијом

(Фото: Пиксибај)
Бела кућа је оптужила ОПЕК+ за солидарност са Русијом и назвала погрешном одлуку о смањењу производње нафте за 2 милиона барела.
То преноси РИА Новости .
Произвођачи нафте ОПЕК+ су се 5. октобра на састанку договорили да од новембра смање производњу за 2 милиона барела дневно.
Након тога, Вашингтон је саопштио да је председник САД Џо Бајден разочаран одлуком ОПЕК+.
Он је наложио Министарству енергетике САД да проучи могућност повећања производње нафте у Сједињеним Државама.
Васељенска
Бонус видео
