Бела кућа оптужује ОПЕК+ за солидарност са Русијом

Бела кућа

(Фото: Пиксибај)

Бела кућа је оптужила ОПЕК+ за солидарност са Русијом и назвала погрешном одлуку о смањењу производње нафте за 2 милиона барела.

То преноси РИА Новости .

Произвођачи нафте ОПЕК+ су се 5. октобра на састанку договорили да од новембра смање производњу за 2 милиона барела дневно.

Након тога, Вашингтон је саопштио да је председник САД Џо Бајден разочаран одлуком ОПЕК+.

Он је наложио Министарству енергетике САД да проучи могућност повећања производње нафте у Сједињеним Државама.

Васељенска

Бонус видео