Тиодоровић опет шири панику и хоће још једну вакцину

csm_tiodorovic_jt_7add7dc81a

Бранислав Тиодоровић. (Фото: Јутјуб)

Епидемиолог Бранислав Тиодоровић изјавио је да би било добро да држава одобри бивалентну вакцину против коронавируса, јер ће, како је навео, у Србију стићи и аустралијски сој коронавируса, БА.2.41.

„Код нас доминира БА.5 сој, код младих не може да направи велике проблеме али старији људи и хронични болесници обољевају и и даље имамо висок број умрлих“, рекао је Тиодоровић.

Он је оценио да се све мање обраћа пажња на корону, а не би требало да је тако, јер је вирус „и даље ту“.

Тиодоровић је рекао да се, крајем године, може да очекује грип.

„Грип очекујем крајем године. Увек додје период године када га има у озбиљнијем обиму“, казао је он.

Бета

Бонус видео