Кијев гаси тролејбусе ради штедње струје

Тролејбуси у главном граду Украјине биће уклоњени са руте и замењени аутобусима ради уштеде струје, изјавио је градоначелник Кијева Виталиј Кличко.
Аутобуси ће бити на тролејбуским линијама од 2. новембра, рекао је Кличко у свом телеграм каналу.
„Од сутра, од 2. новембра, аутобуси ће саобраћати на свим тролејбуским линијама престонице. То радимо да бисмо смањили оптерећење енергетског система и уштедели електричну енергију“, наводи се у саопштењу градоначелника Кијева.
Претходно је украјински премијер Денис Шмихал рекао да је услед удара Оружаних снага Русије 31. октобра оштећено 18 објеката у десет региона земље, од којих су већина енергетски. Због тога је без струје на стотине насеља у седам региона, а у целој земљи су сачињени распореди хитних искључења струје.
Васељенска
Бонус видео
