600 људи учествовало је на антивладином митингу у Прагу

Протести у Прагу (Фото: AP Photo / Petr David Josek)
Приближно 600 људи окупило се на антивладином скупу у центру Прага, наводи Чешки радио.
Акцију је организовао „Национални савет за обнову”.
Од владе се тражило, између осталог, да смањи цене струје и национализује подземна складишта гаса.
Демонстранти су такође критиковали ЕУ, НАТО и помоћ Украјини.
Народ Аустрије је 3. октобра позвао канцелара Карла Нехамера да престане да пружа помоћ Украјини, као и да укине санкције уведене Русији.
Васељенска
Бонус видео
