600 људи учествовало је на антивладином митингу у Прагу

1121189192

Протести у Прагу (Фото: AP Photo / Petr David Josek)

Приближно 600 људи окупило се на антивладином скупу у центру Прага, наводи Чешки радио.

Акцију је организовао „Национални савет за обнову”.

Од владе се тражило, између осталог, да смањи цене струје и национализује подземна складишта гаса.

Демонстранти су такође критиковали ЕУ, НАТО и помоћ Украјини.

Народ Аустрије је 3. октобра позвао канцелара Карла Нехамера да престане да пружа помоћ Украјини, као и да укине санкције уведене Русији.

Васељенска

Бонус видео