Русија: Играти под белом заставом је издаја

(фото: © AFP / Brendan Smialowski / RT)
Сваки грађанин Русије, укључујући и спортисту, мора да буде веран застави своје земље, а не да игра игре Запада под белом заставом, написао је руски аналитичар Петр Толстој на свом Телеграм каналу.
Ваша земља вас је подигла, учинила спортистом. Рекао сам пре много година и остајем при свом мишљењу: не можете учествовати на Олимпијским играма под туђом заставом, осим своје државе. Јер ово је такмичење држава, а не личне амбиције појединих људи.
Отићи данас са белом заставом је исто што и позивати на преговоре са нацистичким режимом у Кијеву. И једно и друго је издаја.
Васељенска
Бонус видео
