Власти Кијева издале упозорење због пада НАСА сателита

наса(фото:Илустрација)
Власти Кијева су издале упозорење због пада НАСА сателита.
Његове речи цитира издање „СТРАНА.уа“.
„Да би се избегле жртве услед пада крхотина на земљу, издато је упозорење о ваздушном нападу“, рекао је он.
Напомиње се да је 19. априла НАСА објавила предстојећи планирани пад сателита Реси, који је претходно био повучен.
Истовремено, Јуриј Игнат, представник команде украјинског ратног ваздухопловства, рекао је да украјинске трупе још не могу да потврде податке о паду сателита.
Раније су украјински медији известили о неколико експлозија изнад Кијева и Кијевске области . Према њиховим речима, становници града су видели „светао бљесак на небу“.
Васељенска
Бонус видео
