Од последица израелске агресије у Појасу Газе убијен 31 новинар

израелске агресије

Од последица израелске агресије у Појасу Газе убијен 31 новинар.

Комитет за заштиту новинара, невладина организација са седиштем у Њујорку, саопштила је да је најмање 31 новинар и медијски радник убијен од почетка израелске агресије у Појасу Газе 7. октобра.

РИА Новости је цитирала саопштење Комитета: „Од 30. октобра, према прелиминарним прорачунима Комитета, убијен је најмање 31 новинар.

Напомиње да „број новинара убијених у Појасу Газе у текућем периоду представља највећи број новинара убијених током извештавања о сукобима“ од када је Комитет почео да броји медијске жртве 1992. године.

Васељенска

Бонус видео