Амерички и пољски војници се борили у Авдејевки?

пољски

Tanjug/Russian Defense Ministry Press Service via AP

На телима појединих војника који су изгубили живот у бици за Авдејевку пронађени су амерички и пољски амблеми, открио је за ТАСС саветник шефа ДНР-а Игор Кимаковски.

„Чишћење Авдејевке открило је много интересантних ствари. У овом случају реч је о телима која су иза себе оставиле оружане формације Украјине, на чијој се униформи налазе амерички и пољски амблеми“, рекао је Кимаковски.

Авдејевка је, подсетимо, ослобођена пре неколико дана, о чему је министар одбране Русије Сергеј Шојгу 17. фебруара известио и председника Русије.

Град се налази 13 километара северно од Доњецка.

Ипак, информације о томе да се у Украјини данас боре и страни плаћеници нису нове. Ово је, чини се, само још један у низу доказа за то.

БОНУС ВИДЕО: