Колумбијске власти су званично обавестиле Израел о прекиду дипломатских односа

Колумбијске власти су званично обавестиле Израел о прекиду дипломатских односа.
Колумбијско министарство спољних послова саопштило је да су власти те земље званично обавестиле Израел о прекиду дипломатских односа.
О овоме је ово одељење писало на својој страници на друштвеној мрежи Х.
„Министарство спољних послова Колумбије саопштава да је јуче вербална нота… формално достављена израелском амбасадору у Колумбији“, наводи се у саопштењу.
Појашњава се да ће се наставити рад конзулата две земље у Тел Авиву и Боготи.
Раније је израелски министар спољних послова Израел Кац назвао колумбијског председника Густава Петра антисемитом. Он је то саопштење објавио након што се сазнало да Колумбија од 2. маја прекида дипломатске односе са Израелом .
Васељенска
Бонус видео
