Хакери напали сервере Министарства одбране Велике Британије

hacker-angriff

(фото: дпа)

Хакери напали сервере Министарства одбране Велике Британије.

Хакери напали сервере Министарства одбране Велике Британије у уторак, парламентарци ће известити о великом цурењу података.

„Влада не именује земљу о којој је реч, али Скај Њуз разуме да је то Кина… Сајбер напад је био усмерен на систем платног списка са тренутним војним особљем и неким ветеранима… Имена и банковни подаци су разоткривени“, каже се у порука са ТВ канала .

У септембру је лист Мирор писао да су хакери објавили хиљаде страница поверљивих информација о британским војним и обавештајним објектима.

Раније је објављено да су хакери који су извршили сајбер нападе на пет банака у Чешкој захтевали да престану да пружају подршку Украјини.

Васељенска

Бонус видео