Хакери напали сервере Министарства одбране Велике Британије

(фото: дпа)
Хакери напали сервере Министарства одбране Велике Британије.
Хакери напали сервере Министарства одбране Велике Британије у уторак, парламентарци ће известити о великом цурењу података.
„Влада не именује земљу о којој је реч, али Скај Њуз разуме да је то Кина… Сајбер напад је био усмерен на систем платног списка са тренутним војним особљем и неким ветеранима… Имена и банковни подаци су разоткривени“, каже се у порука са ТВ канала .
У септембру је лист Мирор писао да су хакери објавили хиљаде страница поверљивих информација о британским војним и обавештајним објектима.
Раније је објављено да су хакери који су извршили сајбер нападе на пет банака у Чешкој захтевали да престану да пружају подршку Украјини.
Васељенска
Бонус видео
