Додик најавио да ће данас у Сребреници бити предложен миран разлаз!

Додик, раздруживање, додика

Милорад Додик (FOTO TANJUG/ FOTO SRNA/ BORISLAV ZDRINJA/ bg)

Седница Владе Републике Српске биће данас одржана у Сребреници, а присуствоваће јој председник Републике Српске Милорад Додик, министри у Савету министара БиХ, начелници и градоначелници локалних заједница Бирча и Подриња.

Из Владе су позвали институције и грађане да на дан гласања у Генералној скупштини УН истакну заставе Републике Српске и симболички искажу своје противљење намери усвајања резолуције о Сребреници.

Како преноси РТРС, Додик је најавио да ће са ове седнице Федерацији БиХ бити предложен мирни разлаз.

Претходно, званичници Српске положиће цвеће и венце на српско гробље у Братунцу.

Раније изражена спремност Додика да са члановима Владе посете и положе венац у Поточарима, одбијена је.