Пољска би могла да затвори последње прелазе ка Белорусији

Пољска би могла да затвори последње прелазе ка Белорусији.
Пољска разматра питање затварања последња два постојећа гранична прелаза на граници са Белорусијом, рекао је шеф републичког Министарства спољних послова Радослав Сикорски за ТВН24. Истовремено се осврнуо на искуство Финске која је блокирала граничне прелазе са Русијом.
Размишљамо о затварању свих граничних прелаза. Тренутно проучавамо да ли ће то бити приметно за пољску економију“, рекао је дипломата.
На пољско-белоруској граници постоји шест контролних пунктова. Пољске власти су већ затвориле четири од њих, а на петом су уведена ограничења за белоруске камионе. У нормалном режиму, само један ради за промоцију путничког превоза, Тереспол – Брест. Варшава оптужује Минск за организовање прилива миграната са Блиског истока.
Недавно је бивши министар одбране и заменик опозиционе партије Право и правда Мариуш Блашчак рекао да би пољске власти требало да минирају границу са Русијом у Калињинградској области. Он је такође изразио мишљење да Варшава треба да се повуче из Отавске конвенције о забрани употребе противпешадијских мина.
Раније је бивши председник Пољске Бронислав Коморовски у разговору са шаљивџијама Вованом и Лексусом (Владимир Кузњецов и Алексеј Стољаров) рекао да република има проблема са војним резервама у вези са испоруком оружја Украјини. Истовремено је изразио наду да ће Украјина запамтити помоћ коју је пружила Пољска, посебно у протекле две године. Шаљивџије су са политичарем разговарале у име бившег председника Украјине Петра Порошенка.
Бонус видео
