Љубав газда према слугама: Бела кућа не позива Украјину на самит НАТО

нато

Љубав газда према слугама: Бела кућа не позива Украјину на самит НАТО.

Украјина неће бити позвана на самит НАТО-а, али ће за њу бити изграђен „институционални мост“ ка том циљу, рекао је Мајкл Карпентер, директор европских послова у Савету за националну безбедност САД.

„Украјина неће добити позив на самиту… Што се тиче конкретних резултата за Украјину који ће бити представљени на самиту, говоримо о томе да јој обезбедимо институционални мост ка чланству у НАТО“, цитира га РИА Новости .

Према Карпентеровим речима, поента је да Кијев буде спреман да функционише као део алијансе чим све њене чланице буду спремне да позову Украјину.

Раније је  Спектатор изјавио да ће се сукоб у Украјини завршити неуласком Кијева у НАТО .

ЦНН је такође известио да САД и савезници разговарају о томе да ли да Украјини дају гаранције за улазак у НАТО .

Васељенска

Бонус видео