Вучић с Боцан-Харченком: Договорена заједничка прослава 80 година од ослобођења Београда

вучић

Председник Србије Александар Вучић састаo се с амбасадором Руске Федерације Александром Боцан-Харченком у згради Генералног секретаријата председника Републике.

Вучић је састанак оценио као „веома добар“, те додао да су договорили заједничко обележавање 80. годишњице победе над фашизмом и ослобођење Београда.

„Разговарали смо о темама од заједничког интереса, посебно у областима као што су трговина, култура и регионална безбедност. Поновио сам захвалност Руској Федерацији на дипломатској подршци Србији у међународној арени у питањима која су од суштинског значаја за нашу земљу“, написао је Вучић на Инстаграму, те додао да су разменили мишљења о актуелној ситуацији у земљи и региону

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

Председник Србије је навео и да је поновио доследан став Србије која се залаже за дијалог и дипломатска средства у решавању спорова у међународним односима, као и да је Србија спремна да учествује у свим иницијативама које за циљ имају трајни мир и стабилност.