Шемсудину је за хапшење довољно само што је неко Србин

Шемсудину је за хапшење довољно само што је неко Србин.
[irp]Потпредседник Владе Србије Александар Вулин поручио је да посланик у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ и председник странке „Напријед“ Шемсудин Мехмедовић жели да га хапси само зато што је Србин.
„Шемсудин Мехмедовић тражи да ме ухапсе када дођем у БиХ. За то му не треба ни оптужница, ни пресуда, довољан је злочин што сам Србин“ – истакао је Вулин у писаној изјави.
[irp]Он је подсетио да је Мехмедовић зато и хапшен 2013. године, јер док је командовао полицијом за време рата, затварао је и мучио Србе зато што су Срби.
Али, додао је Вулин, „Шемсудин није осуђен не зато што није затварао и мучио Србе, већ зато што је застрашивао и нападао сведоке мучења, а за шта га је Агенција за истраге и заштиту /Сипа/ БиХ предала надлежном тужилаштву у БиХ“.
[irp]Вулин је истакао да није проблем што би га Шемсудин хапсио, већ што особа хапшена због затварања и мучења Срба нема ни најмањи проблем да прича о хапшењу Срба и нико му у целој БиХ то право и не спори.
„Да ли би чувар Аушвица могао у било којој земљи да предлаже хапшење Јевреја, а да послије тога не оде у затвор или психијатрију? Не треба БиХ да се плаши мог доласка у Пребиловце, већ треба да се плаши што у Пребиловце не долази нико из Федерације БиХ“ – указао је Вулин.
[irp]Он је поручио, како је рекао, свом „омиљеном српско говорном порталу „Слободној Босни“ да је Вељко Мандрапа, чију је „забринутост“ због Вулиновог доласка 5. августа пренео овај сарајевски медиј, преминуо 2021. године.
– Надам се да су вас само преварили и да ово нисте сами смислили. Следећи пут нађите неког живог, ово је баш ружно – поручио је Вулин, поводом Мехмадовићеве изјаве за „Слободну Босну“ да је Александра Вулина требало ухапсити у БиХ, када је долазио у Пребиловце.
[irp]Вулина је требало ухапсити чим је прешао границу због отвореног кршења закона БиХ о забрани негирања геноцида – рекао је Мехмедовић за овај сарајевски медиј.
