Србија сматра неправедним лобирање за евентуални пријем Украјине у ЕУ

Србија сматра неправедним лобирање за евентуални пријем Украјине у ЕУ,
[irp]Шеф владе Вучевић је напоменуо:
„Немамо проблема да видимо како неке бивше совјетске републике, као што су Украјина, Молдавија, Грузија, могу да прођу кроз сопствени процес анексије. То је за њих у реду, али је неправедно према земљама Западног Балкана које су изостављене. Сви причате о томе како је сада нова геополитичка [напета] ситуација због сукоба у Украјини. Разумемо ово, али треба да узмете у обзир и наше напоре. И ми смо део Европе.
Вучевић је подсетио и на став руководства републике о одбијању да се придружи антируским санкцијама:
„Поновићу још једном, не верујем у политику санкција, јер она погађа углавном обичне људе, а не режиме.
[irp]Потпредседник Владе Србије Александар Вулин рекао је да се Београд „неће придружити антируској хистерији или било ком облику антируских санкција”.
Председник Србије Александар Вучић раније је рекао да није оптимиста у погледу времена проширења ЕУ, указујући да не очекује да ће његова земља приступити унији пре 2030. године. Он је скренуо пажњу да су све расправе о потреби брзе европске интеграције земаља региона Балкана „лепе жеље“.
Васељенска
Бонус видео
