ЂИЛАС И ЛАЖНИ ЕКОЛОЗИ ИМАЈУ ИСТИ ЦИЉ! Мариника признала: Мораторијум на руднике док они не преузму власт, а онда … (ВИДЕО)
Странка слободе и правде (ССП) Драгана Ђиласа и еколошка удружења попут “Не дамо Јадар” играју двоструку игру, користећи еколошке теме као параван за своје политичке амбиције. Њихов стварни циљ није заштита животне средине, већ смена власти и довођење нових компанија које ће наставити са ископавањем литијума!
На први поглед, делује да ССП и удружења попут “Не дамо Јадар” желе исто – заустављање експлоатације литијума и мораторијум на истраживање и рударење. Али да ли је заиста тако? Мораторијум је привремена забрана ископавања литијума, на одређени период. Да су они искрени у својим намерама, не би се борили за привремену меру већ би захтевали трајну забрану.
Јасно је да мораторијум служи само као инструмент да се промени власт и доведе нека друга компанија која ће наставити са ископавањем када се ситуација смири.
Мариника Тепић, потпредседница ССП, није крила своје намере. У недавно објављеном видео снимку, индиректно је признала да је главни циљ ове странке смена власти и довођење нове компаније која ће наставити експлоатацију. Да је тако, показује и подршка коју ССП добија од својих партнера, као што су Демократска странка и други блиски сарадници, попут Мише Мајића из организације ПроГлас, који отворено говоре о томе да је промена режима њихов прави циљ и да они немају ништа против експлоатације али не под “корумпираним режимом Александра Вучића, који би дозволио еколошки неприхватљиво рударење, него само у случају када би се променила власт”, другим речима када би они дошли на власт.
Иза организације протеста се сада више не крије чињеница да је исту екипу саставила коалиција “Србија против насиља”. Све ово показује да прича о екологији није ништа друго до маска за политичке амбиције. Њима је важније да дођу на власт, а онда копаће они који понуде више. Ко зна, можда ће тада и Рио Тинто бити прихватљив.
Васељенска
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.