Пентагон: САД пребацују додатне снаге на Блиски исток

Пентагон (Фото: Скриншот)
Пентагон: САД пребацују додатне снаге на Блиски исток.
Америчка администрација одлучила је да пребаци „мали додатни контингент“ војног особља на Блиски исток.
Према речима секретара за штампу Пентагона Патрика Рајдера, то је због растућих тензија у региону Блиског истока.
„У светлу растућих тензија на Блиском истоку и из предострожности, шаљемо мали додатни контингент америчких трупа да ојачају наше снаге већ у региону“, рекао је Рајдер, преноси ТАСС.
Раније је администрација америчког председника Џоа Бајдена изразила забринутост због могућности рата између Израела и Хезболаха.
Васељенска
Бонус видео
