Курти наставља са лажима: Србима на Космету „никад боље“

Аљбин Курти www.globallookpress.com © Andreas Gora
Курти наставља са лажима: Србима на Космету „никад боље“.
Самозвани премијер „Косова“ Аљбин Курти оценио је да су критике међународне заједнице због третмана Срба у рукама Приштине претеране, и да су ЕУ и САД превише забринуте због „акција“ на северу КиМ.
„Превише су забринути. Сваки пут када предузмемо акцију, чују се алармантни гласови о могућој ескалацији, али ево нас – Косово* је боље него икада раније“, истакао је Курти у интервјуу за „Блумберг“, преноси РТ.
Курти је навео да су поступци Приштине „неопходни за успостављање реда и закона на дуго подељеном северу“.
Како је нагласио, то су „неопходни кораци ка успостављању контроле над областима са српском већином и њиховој потпуној интеграцији у правни и финансијски систем Косова*“.
Бонус видео
