У САД су почеле годишње вежбе стратешких нуклеарних снага

У САД су почеле годишње вежбе стратешких нуклеарних снага.
Америчка стратешка команда почела је да спроводи годишњу вежбу нуклеарне спремности Глобал Тхундер 25.
„Вежбе имају за циљ повећање спремности нуклеарних снага и обезбеђивање безбедног, поузданог и ефикасног стратешког одвраћања“, саопштила је команда ТАСС.
У маневрима учествују и савезници и партнери САД у НАТО.
Раније је саопштено да ће Оружане снаге Норвешке изводити вежбе са британским и америчким носачима авиона.
Васељенска
Бонус видео
