У САД су почеле годишње вежбе стратешких нуклеарних снага

САД глобализам, зелена агенда

У САД су почеле годишње вежбе стратешких нуклеарних снага.

Америчка стратешка команда почела је да спроводи годишњу вежбу нуклеарне спремности Глобал Тхундер 25.

„Вежбе имају за циљ повећање спремности нуклеарних снага и обезбеђивање безбедног, поузданог и ефикасног стратешког одвраћања“, саопштила је команда ТАСС.

У маневрима учествују и савезници и партнери САД у НАТО.

Раније је саопштено да ће Оружане снаге Норвешке изводити вежбе са британским и америчким носачима авиона.

Васељенска

Бонус видео