Маск: САД би се могле суочити са банкротом

Илон Маск (www.globallookpress.com © Dominika Zarzycka/Keystone Press Agency)
Маск: САД би се могле суочити са банкротом.
Амерички предузетник Илон Маск рекао је да се Сједињеним Државама суочавају са банкротом ако се државна потрошња не смањи.
„Ако не дође до радикалног смањења државне потрошње, онда ће Америка, попут особе која се превише задужила, постати буквално банкротирана“, цитира га РИА Новости .
Истовремено, Маск је нагласио да камате на државни дуг земље имају тенденцију да брзо апсорбују све пореске приходе, не остављајући ништа за критичне потребе.
Фокс Бизнис је раније писао да ће амерички државни дуг порасти на 54 трилиона долара без преседана .
Блумберг је такође упозорио на „бомбу која откуцава” дуга глобалне владе од 100 трилиона долара .
Васељенска
Бонус видео
