Додик и Вучевић посетили родно место Светог Василија Острошког и поклонили се моштима Свете Ане

Додик и Вучевић
Председник Републике Српске Милорад Додик и премијери Српске и Србије, Радован Вишковић и Милош Вучевић, посетили су Мркоњиће, родно село Светог Василија Острошког Чудотворца.
Висока делегација из Републике Српске и Србије обишла је Духовни центар у Мркоњићима, где се налази Црква Светог Василија Острошког, у којој су смештене мошти његове мајке, Свете Ане.
Председник Додик и премијери поклонили су се моштима Свете Ане, одајући почаст овој великој светињи.
Мошти Светог Василија Острошког чувају се у манастиру Острог у Црној Гори и представљају место ходочашћа за вернике свих религија.
Васељенска
Бонус видео
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.