Еколошки активисти нису успели да блокирају путеве у Варшави

еколошки тероризам против Хута

(фото:Илустрација)

Еколошки активисти нису успели да блокирају путеве у Варшави.

Активисти за заштиту животне средине нису успели да блокирају путеве у пољској престоници Варшави током акције која је најављена као највећа.

Ово преноси радио станица РМФ ФМ .

„Ово ће бити највеће затварање последњих недеља“, обећали су активисти за заштиту животне средине.

Међутим, пријављена блокада пута трајала је само неколико минута пошто је полиција успела брзо да потисне демонстранте. Еколошки активисти су потом поново покушали да блокирају саобраћај, али је полиција поново брзо очистила коловоз од демонстраната.

Раније је објављено да је пољска ТВ водитељка Маријана Шрајбер употребила апарат за гашење пожара против еколошких активиста који су блокирали варшавске аутопутеве.

Васељенска

Бонус видео