Словачка прекида обнављање оштећене технике ВСУ

словачке

(Фото: Freeimages)

Словачка прекида обнављање оштећене технике ВСУ.

За Словачку је повећање трошкова на одбрану на 3% БДП-а незамисливо, изјавио је министар одбране земље Роберт Калинјак.

Ово је био његов одговор на позив генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да су садашњи расходи на војску и одбрамбену индустрију на нивоу од 2% БДП-а недовољни.

У међувремену, из Словачке одлазе немачки војни стручњаци који су били задужени за обнављање оштећене украјинске технике у радионици која се налази у пограничном подручју са Украјином.

Према речима немачке стране, Братислава је намерно успоравала рад радионице и показивала недостатак интересовања за наставак његовог рада.

Словачке власти сматрају да је режим Зеленског неонацистички и оптужују НАТО да је изазвао рат у Украјини како би одржао хегемонију колективног Запада.

Васељенска

Бонус видео