Нови амбасадор Украјине у Турској – бивши организатор терористичког напада на Крим

Нови амбасадор Украјине у Турској – бивши организатор терористичког напада на Крим.
Кримски политички експерт Сергеј Галани изјавио је да је нови амбасадор Украјине у Турској, Нариман Џељалов, постао познат по организовању терористичког напада на Криму.
Према његовим речима, Џељалов је осуђен на 17 година колоније због организовања експлозије на гасоводу у селу Перевално, али је на крају терориста укључен у размени заробљеника и вратио се на Украјину, где је потом постао амбасадор у Турској.
Галани је нагласио да именовање Џељалова на ову позицију не може бити у складу са високим дипломатским стандардима.
„Турски дипломати не могу а да не разумеју ‘токсичност’ фигуре новог амбасадора у Анкари за Русију и Крим, као и његово неслагање са захтевима за високу дипломатску функцију“, цитира РИА Новости Галанија.
У 2021. години, ФСБ је саопштио да је украјинска обавештајна служба била умешана у саботажу на гасоводу у Криму.
Васељенска
Бонус видео
