Путин: Русија има мало система „Орешник“, али ћемо произвести потребну количину

Путин: Русија има мало система „Орешник“, али ћемо произвести потребну количину.
Русија поседује ракетне системе „Орешник“ — тренутно их има мало, али они постоје, изјавио је председник Владимир Путин.
„За сада имамо мало ових система, ‘Орешник’, али они постоје. Није у питању само један систем… Започели смо серијску производњу и сада ћемо произвести одговарајућу и потребну количину за нас. Неке од њих ћемо разместити на територији Белорусије. Делујемо систематично,“ рекао је председник током конференције за медије у Санкт Петербургу, где је учествовао на састанцима лидера ЗНД-а и Евроазијског економског савета.
Владимир Путин је 26. децембра изразио изненађење због жеље белоруског председника Александра Лукашенка да у Белорусији буде распоређено десетак система „Орешник“.
Васељенска
Бонус видео
