Премијер Фицо упозорава на опасне планове: Словачкој се спрема обојена револуција, нешто попут оног што се сада дешава у Србији

1
премијер

Роберт Фицо

Словачки премијер обратио се јавности упозорењем да опозиција у његовој земљи, уз подршку страних фактора, припрема сценарио који би могао довести до насилног преузимања институција и дестабилизације државе. На конференцији за новинаре са мађарским премијером Виктором Орбаном, словачки лидер је изнео забрињавајуће тврдње.

„Не могу да именујем имена, не могу да наведем околности, али могу са пуном озбиљношћу да кажем да се словачка опозиција спрема за Мајдан. Словачка опозиција се спрема да заузме зграде владе и друге институције у сарадњи са страним снагама“, рекао је он, позивајући грађане на опрез и апелујући на међународну заједницу да обрати пажњу на ове опасне активности.

Његово упозорење долази након што је словачка контраобавештајна служба најавила припрему операције која би могла довести до дестабилизације земље. У службеном саопштењу истакнуто је да постоје јасни докази о активностима које би могле угрозити безбедност и стабилност Словачке.

Повезаност са Кијевом

Посебно је забрињавајућа чињеница да је словачка опозиција прошле недеље посетила Кијев, где су се састали са украјинским председником Володимиром Зеленским. Иако детаљи тих састанака нису објављени, спекулише се да је договорена подршка за опозиционе активности које би могле дестабилизовати словачку владу.

ПОДРЖИТЕ НЕЗАВИСНО НОВИНАРСТВО
Помозите рад Васељенске према својим могућностима:
5 €10 €20 €30 €50 €100 €PayPal
Заједничким снагама против цензуре и медијског мрака!

„Очигледно је да се у Словачкој спрема нешто попут оног што се сада дешава у Србији. У питању је сценарио који смо већ видели у другим државама, где се под плаштом демократије спроводе операције које за циљ имају рушење легитимне власти“, рекао је један од аналитичара блиских влади.

Паралеле са Мајданом

Поређење са догађајима на Мајдану у Украјини 2014. године није случајно. Тада су, након масовних протеста који су прерасли у насилне сукобе, дошле до смене власти, али и дугорочне политичке и економске нестабилности. Премијер Словачке страхује да би сличан сценарио могао бити примењен у његовој земљи.

Прочитајте још:  Први плодови: Ердоган потпуно блокирао испоруку турског оружја Украјини

„У питању је класичан сценарио обојене револуције, где се уз подршку страних обавештајних служби покушава нарушити уставни поредак. Наше институције су на опрезу и предузећемо све мере да спречимо овакве активности“, поручио је он.

Васељенска

За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.

Будите први који ћете сазнати најновије вести са Васељенске!

СВЕ НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ НА ТЕЛЕГРАМ КАНАЛУ

1 утисак на “Премијер Фицо упозорава на опасне планове: Словачкој се спрема обојена револуција, нешто попут оног што се сада дешава у Србији

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *