Напад на СПЦ у Мојковцу

Нови напад комита на СПЦ!

Епархија будимљанско никшићка обратила се саопштењем јер је, како су казали, оскрнављена црквена застава на Цркви у месту Поље код Мојковца.

Судећи по фотографијама, јарбол на коме је стајала црквена застава пресечен је и оборен а застава потом истргнута и великим делом отуђена.

Саопштење епархије преносимо интегрално.

Прочитајте још:  Наочиглед власти: Тирана финансира Бујановац
Епархија будимљанско никшићка са жаљењем констатује да је већ други пут у релативно кратком периоду принуђена да се сличним поводом обрати јавности Црне Горе, и затражи одговарајућу реакцију надлежних државних органа али и шире друштвене заједнице.

ПОДРЖИТЕ НЕЗАВИСНО НОВИНАРСТВО
Помозите рад Васељенске према својим могућностима:
5 €10 €20 €30 €50 €100 €PayPal
Заједничким снагама против цензуре и медијског мрака!

Наиме, дана 14.02. ове године, од стране пароха мојковачко-пољског Данила Дамјановића УП ОБ Мојковац је обавијештена да је у порти храма у мјесту Поље, црквена општина Мојковац, дошло до скрнављења црквеног знамења, црквене заставе, тако што је јарбол на коме је иста стајала пресјечен и оборен, а застава потом истргнута и највећим дијелом отуђена. Ово је већ, дакле, трећи случај да се на истом мјесту наведено црквено знамење скрнави, при чему овај потоњи вандализам због очигледне дрскости и упорности превазилази претходне. Управо та ескалација, нажалост, потврђује оправданост бојазни коју смо истицали поводом ранијих немилих догађаја, да изостанак адекватне реакције органа реда и друштвених чинилаца неминовно представља охрабрење, како за виновнике тако и људе склоне оваквим скаредностима, а чија је позадина , нема сумње, вјерска и национална нетолеранција и мржња.

Недобронамјерне поруке које се јавно, у континуитету и интензивно, шаљу према Српској православној цркви са одређених политичких и друштвених адреса, очигледно и даље успјешно проналазе пут до заблуђелих срца и умова, и представљају непосредну инспирацију за непоцинства која стварају атмосферу на граници вјерског прогона и линча.

Прочитајте још:  Брат Пашињан: Јерменија не признаје Косово али признаје пасоше лажне државе
Овим путем још једном пастирски и братски умољавамо све јавне ђелатнике да своје политичке ставове, националну и вјерску припадност или идеолошко увјерење, исказују са знањем да ћемо пред Богом одговарати за сваку празну ријеч, камоли ријеч нетрпељивости и мржње. Јер као што нам ријечи данашње посланице апостола Јована свједоче: „који мрзи брата својега, у тами је, и у тами ходи, и не зна куда иде, јер му тама заслијепи очи.“ Истовремено, још једном позивамо органе реда да се додатно ангажују на заштити основних вриједности друштвеног поретка, и починиоце овог неђела у продуженом трајању напокон идентификују и санкционишу у складу са законом.

083.портал

Бонус видео

За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.

Будите први који ћете сазнати најновије вести са Васељенске!

СВЕ НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ НА ТЕЛЕГРАМ КАНАЛУ

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *