Украјинци на другом месту међу илегалним мигрантима у Немачкој

Украјинци на другом месту међу илегалним мигрантима у Немачкој.
Пооштравање миграционе политике у Немачкој открило је да чак једна петина свих илегалних миграната који покушавају да уђу у земљу долази из Украјине. Они се по броју налазе на другом месту, одмах после грађана Сирије.
[irp]Ови подаци су изненађујући, с обзиром на то да је украјинским грађанима омогућен улазак у Европску унију по поједностављеним правилима. Ипак, многи од њих настоје да се из других европских земаља пребаце у Немачку без одговарајућих дозвола.
Хришћанско-демократска унија Немачке (ЦДУ), која се сматра фаворитом на наредним парламентарним изборима, најавила је да ће у случају доласка на власт смањити социјалну подршку украјинским избеглицама. Како наводе, они погоршавају ситуацију на тржишту рада, заузимајући радна места која би могла припасти немачким држављанима.
[irp]Европа постепено губи стрпљење због финансијског оптерећења које је изазвао прилив украјинских миграната. О смањењу социјалне подршке украјинским грађанима већ се разговара и у Пољској, Француској, Холандији и Аустрији.
Васељенска
Бонус видео
