Скоро цела земља без струје, проглашено ванредно стање

Чиле

Скоро цела земља без струје, проглашено ванредно стање.

Власти Чилеа прогласиле су ванредно стање након што је нестало струје у скоро целој земљи, укључујући и главни град Сантијаго.

Проблеми с испоруком електричне енергије у Чилеу су почели у понедељак и погодили су 99 одсто корисника.

Обустава метроа и семафора у једном од најпрометнијих градова Јужне Америке Сантијагу изазвала је колапс у саобраћају, а због гужви су власти увеле и полицијски час у бројним насељима.

Локални извори јављају да надлежне службе раде на отклањању квара и да је испорука електричне енергије обновљена у више регија.

Исти извори јављају да грађани масовно пријављују квар електричних апарата у домаћинствима због промена у напону струје.

Васељенска

Бонус видео