У току велики сајбер напад на платформу Икс

Икс

(фото.РТРС)

У току велики сајбер напад на платформу Икс.

Амерички милијардер и технолошки предузетник Илон Маск изјавио је да је његова друштвена мрежа Икс под масивним сајбер нападом или велике групе или државе.

„Постојао је, односно и даље постоји, масиван сајбер напад на Икс. Нападају нас сваки дан, али то је урађено са много ресурса. Укључена је или велика, координисана група или држава“ – навео је Маск.

Специјализовани онлајн сервис Даундетектор саопштио је да је више од 40.000 корисника пријавило прекид на платформи Икс и тај број наставља да расте.

РТРС

Бонус видео