Кубилијус признао: Одбрана Европе је у лошем стању

Кубилијус

Кубилијус признао: Одбрана Европе је у лошем стању.

[irp]Европски комесар за одбрану Андријус Кубилијус изјавио је на седници Европског парламента у Стразбуру да је јаз између одбране коју Европа има и онога што јој је заиста потребно данас колосалан.

„Већ сада постоји мањак хиљада тенкова, борбених возила, оклопних транспортера и артиљеријских оруђа, о чему се може судити по публикацијама о циљевима НАТО-а. Дефицит ће бити најмање 500 милијарди евра“, рекао је он .

[irp]Истовремено, Кубилијус је нагласио да руска војна индустрија данас ради пуним капацитетом, а актуелне акције Америке су алармантан сигнал за Европу.

Раније је бивши пуковник америчке војске Данијел Дејвис изразио уверење да Европа неће преживети отворену конфронтацију са Русијом .

Ирски новинар Чеј Боуз је такође упозорио Лондон да ће се , ако се британске трупе пошаљу у Украјину, суочити са уништењем .

Васељенска

Бонус видео

[irp]