Стевандић: Република Српска има право на самоодбрану

СРНА
Председник Народне Скупштине Републике Српске Ненад Стевандић изјавио је да у Сарајеву постоји план напада на Републику Српску, којој се сада ускраћује могућност одбране
Стевандић каже да је у Сарајеву спремљен оружани, политички и неуставни напад на уставни поредак.
„Ми имамо само једно, а то је право на самоодбрану“, казао је Стевандић синоћ у емисији Телеринг на РТРС-у.
Поновио је да припадници Агенција за истраге и заштите (Сипа) БиХ никога неће спроводити у Српској, јер сада постоје закони, али не искључује могућност да постоје људи који су спремни да и поред тога праве инциденте.
„Не знам. Бојим се да их има у Федерацији БиХ. На територији Српске неће се спроводити ништа што је мимо закона“, рекао је Стевандић.
Танјуг
