Вучић: Ближи се крај блокадама факултета

вучић

Принтскрин

Вучић: Ближи се крај блокадама факултета.

Председник Србије Александар Вучић рекао је да се ближи крај блокадама факултета и да је сигуран да ће се то десити у априлу.

„Факултети ће почети са радом брже него што они који их блокирају мисле. Више стрпљења немају ни родитељи који троше огроман новац да омогуће својој деци школовање“ – поручио је Вучић, који борави у посети Топличком и Јабланичком округу.

Вучић је рекао да они који протестују планирају да блокирају највеће пекаре у Србији, рафинерије, као и Колубару и Експо.

„У данима пред нама позваћемо људе у Србији да се мирним и демократским путем супротставе терору, нећемо да дозволимо да нам униште Србију. Позивам све да учествују у тој борби, да се супротставимо, јер резервну отаџибнну немамо, не могу најгори да буду најбољи“ – истакао је он.

Вучић је рекао да због протеста четири месеца економија пада.

Према његовим речима, због блокадера први пут 28 одсто туриста одустаје од доласка у Србију, док стране директне инвестиције нису никада биле на нижем нивоу.

„Четири месеца терора трпимо, ћутимо и правимо се као да се ништа не дешава. Криви смо деломично ми из власти, јер смо то пустили. Они неће изборе, ни референдум о председнику Србије, али хоће да малтретирају грађане“ – рекао је Вучић.

Вучић је данас посетио приватне мале компаније и пољопривредна газдинства у општинама Блаце, Куршумлија, Прокупље и Житорађе, а сутра наставља посету Топличком и Јабланичком округу.

Срна

Бонус видео