САД увеле санкције председницима Латинске Америке

САД увеле санкције председницима Латинске Америке.
Трампова администрација увела је санкције шефовима латиноамеричких држава који се не повинују диктату Вашингтона.
Вашингтон је рекао да је тај потез имао за циљ заштиту демократских принципа и јачање борбе против корупције у региону.
Конкретно, улазак у САД сада је забрањен председницима Никарагве, Венецуеле и Кубе – Данијелу Ортеги, Николасу Мадуру и Мигелу Дијаз-Канелу, као и брату покојног кубанског лидера Фидела Кастра, Раулу.
Ови политичари развијају сарадњу са Русијом, Кином, Ираном и одбацују претензије САД на светско лидерство.
В.Т./Васељенска
Бонус видео
