Док граничари БиХ утврђују како је Додик отишао у Србију, председник РС почео посету Израелу

Додик

Док граничари БиХ утврђују како је Додик отишао у Србију, председник РС почео посету Израелу.

Док гранична полиција БиХ, како су саопштили, предузима „мере и радње“ да утврди како је председник Републике Српске Милорад Додик прешао државну границу и отишао у Србију, Додик се јавља из Израела.

Председник РС објавио је на свом налогу на Иксу да је стигао у ову земљу.

„Почео сам посету Израелу, земљи чију снагу, историју и одлучност дубоко поштујем. Израел показује да слобода и безбедност немају цену и да народ који зна ко је – не пристаје да буде ни мета ни послушник“, написао је Додик.

„Као што се Израел брани без извињавања, тако и Република Српска брани своје право да постоји, одлучује и чува завет предака. Срби и Јевреји су народи које су покушали потпуно да избришу – и преживели су. Зато се разумемо. И зато стојимо заједно“, поручио је он.

РТ Балкан

Бонус видео