Лавров о обнављању дијалога између Русије и САД: Немамо илузије

(EPA-EFE/Y. KOCHETKOV)
Лавров о обнављању дијалога између Русије и САД: Немамо илузије
Шеф руске дипломатије је, коментаришући поновно успостављање дијалога између Русије и Сједињених Држава, у интервјуу за Први канал истакао да Москва нема илузије по том питању.
„Немамо илузије. Бајденови ‘партнери’ су нас превише дубоко увукли у ћорсокак билатералних односа“, рекао је министар.
Ипак, нагласио је да људи из тима актуелног америчког председника Доналда Трампа желе да ови односи буду „обострано корисни тамо где је то могуће, засновани на узајамном поштовању тамо где се не слажемо, и да се не дозволи да неслагања две највеће нуклеарне силе прерасту у конфронтацију“.
„Око тога постоји консензус“, додао је Лавров.
Руски дипломата је такође истакао да обнављање дијалога између Русије и САД представља повратак нормалности.
Поред тога, према његовим речима, потребно је обновити дијалог са САД о стратешкој стабилности.
В.Т./Васељенска
Бонус видео
