Сарајевски вандали поново оштетили спомен-плочу на Врацама

Спомен плоча на Врацама(фото:РТРС)
Спомен-плоча на Врацама у Источном Новом Сарајеву која је постављена у знак сећања на војну смотру коју је на том месту у мају 1992. године извршио генерал Ратко Младић, поново је вечерас оштећена.
Портпарол Полицијске управе Источно Сарајево Весна Стокановић рекла је Срни да је полиција пријаву примила у 19.45 часова и да је у току увиђај.
„Човек је позвао полицију и пријавио да је непознато лице оштетило плочу и удаљило се у непознатом правцу“ – навела је Стокановићева.
Она је додала да ће више информација бити познато након што увиђај буде завршен.
Полиција не дозвољава приступ плочи и фотографисање.
Борачка организација Источно Ново Сарајево поставила је 2014. године плочу на зиду Спомен-парка Враца на делу који припада Републици Српској.
Спомен-плоча је након тога оскрнављена више пута, последњи пут у априлу.
РТРС
Бонус видео
