АНТИЋ: ЕЛИТА ВИШЕ НИЈЕ НОСИЛАЦ РАЗВОЈА ЗЕМЉЕ

Чедомир Антић
Говорите о елити, знате, код нас је представљено да је Србија лежала 500 година у мраку и сад је треба подићи. То је прича из 19. века – навео је он
Професор Чедомир Антић истакао је да образована класа више не предводи развој, већ се све чешће поставља супротно интересима шире популације.
„Говорите о елити, знате, код нас је представљено да је Србија лежала 500 година у мраку и сад је треба подићи. То је прича из 19. века. Међутим, има један француски историчар Емануел Тод који је рекао да кад је факултетски образованих у једном друштву изнад 20%, онда они нису више носиоци развоја, они су супротстављена класа, они траже права за себе… И ми то видимо и међу студентима данас“ – изјавио је Чедомир Антић.
"ELITA VIŠE NIJE NOSILAC RAZVOJA ZEMLJE VEĆ JE POSTALA KLASA SUPROTSTAVLJENA NARODU!"
Čedomir Antić – profesor Filozofskog fakulteta:
"Govorite o eliti, znate, kod nas je predstavljeno da je Srbija ležala 500 godina u mraku i sad je treba podići. To je priča iz 19. veka.… pic.twitter.com/26sdI1sOGo
— Detektor laži (@LaziDetektor) June 12, 2025
Подсетимо, професор Антић је објаснио опозиционару Ђорђу Вукадиновићу у емисији у којој су заједно гостовали како заиста стоје ствари.
24.седам.рс
Бонус видео
