Русији је остало још двадесетак година за очување симпатија Срба

РУсија Србија

Русија и даље има време да одржи добре односе са Србијом. Још увек је активно становништво које памти НАТО бомбардовање и помоћ Русије, што одржава позитиван однос према Москви.

Ово је у видео-блогу новинара Антона Красовског изјавио политиколог и балканолог Олег Бондаренко, преноси дописник „ПолитНавигатора“.

„Не тако давно моје колеге су спровеле занимљиво истраживање. Хтели су да открију која је генерација у данашњој Србији највише антизападно оријентисана. Помислили бисте да су то пензионери или старији људи. Али не“ – испоставило се да су то управо људи из генерације глумца Милоша Биковића, дакле они који су у време НАТО бомбардовања имали између 5 и 15 година. Тај доживљај им је дубоко утиснут у подсвест…

У том смислу можемо рећи да Русија има још отприлике двадесет година „простора“, јер је то поколење тек ушло у активну животну фазу и ту ће остати најмање још две деценије. А то је поколење које веома добро зна цену стварима – закључио је Бондаренко.

В.Т./Васељеска/Политнавигатор

Бонус видео