Случај „Катаргејт“: Израелска полиција ће саслушати у Србији бившег саветника Нетањахуа
(фото:Bits And Splits / Shutterstock)
Ајнхорн избегава хапшење: тужилаштво променило став и пристало на саслушање у иностранству.
Истражитељи израелске полицијске јединице „Лахав-433“ током ове седмице долазе у Србију како би саслушали Исраела (Срулика) Ајнхорна, бившег „сенковитог саветника“ премијера Бењамина Нетањахуа. Он је осумњичен у случајевима „Катаргејт“ и „тајна документа“, а ове информације објављене су у недељу, 20. јула.
Ајнхорн, који има блиске везе са властима у Србији, већ месецима избегава повратак у Израел где је тражен ради саслушања. У почетку је израелско тужилаштво одбило његов захтев да буде саслушан у Србији, у нади да ће се вратити у Израел где би могао бити ухапшен. Разматрана је чак и могућност покретања поступка за екстрадицију.
Међутим, сада је тужилаштво променило став и дало сагласност да се саслушање обави у Србији, без хапшења Ајнхорна, како је првобитно било планирано.
Васељенска/Вести.цо.ил
Бонус видео
