Трампова изјава у шкотској запалила Европу: МИГРАНТИ УНИШТАВАЈУ НАЦИЈЕ, ЕВРОПСКИ НАРОДИ ЋЕ НЕСТАТИ!

(фото:Телеграм)
Доналд Трамп, бивши председник САД, поново је узбуркао глобалну сцену, али овог пута директно са шкотског тла. Његов долазак на британско острво био је све само не дипломатски гест већ наступ тешке артиљерије усмерене ка срцу европске политике, са порукама које ниједан европски званичник више не може да игнорише.
„Имиграција убија Европу,“ изјавио је Трамп чим је слетео у Шкотску. По његовим речима, оно што се дешава на европским границама није никаква „хуманитарна криза“, већ организована и систематска инвазија, а одсуство акције европских влада назвао је „самоубиством нације у наставцима“.
На мети критике нашла се и такозвана „зелена транзиција“, политике које Европска унија гура као спас планете, а које је Трамп брутално прозвао „убицама природе“. Ветропаркове је назвао „монструозним машинама које уништавају пејзаже и убијају птице“, захтевајући хитну обуставу даљег ширења. „Природа не припада бирократама већ људима који у њој живе,“ поручио је оштро.
Иако је његов боравак формално представљен као део трговинских разговора са лидерима ЕУ и Велике Британије, Трамп није пропустио прилику да своју посету претвори у бину за глобалну поруку која каже да Европа мора да се пробуди, или ће је прогутати властити идеализам и немоћ.
Васељенска
Бонус видео
